Tuinwerken Willemsens: “Zwemvijver in de hoofdrol”
In deze weelderige tuin in Boutersem ontbrak een waterpartij, vonden de eigenaars. Tuinwerken Willemsens tekende hier een zwemvijver met een rechthoekige zwemzone – waar je vlot baantjes kan trekken – en een filterzone in vrije, organische vorm met onder meer waterlelies. De zwemvijver vormt de blikvanger van de tuin. Tuinwerken Willemsens won zilver met dit project in de categorie zwemvijvers tot €60.000 van de wedstrijd Belgische Zwembad-, Wellness-, Zwemvijver- en Poolhousebouwer 2024/2025.
Combinatie tuin- en zwemvijver
Het zit hem vaak in de details. Zo mocht het instaptrapje aan de zwemvijver niet in de zwemlijn liggen. De trap werd daarom aan de zijkant van het rechthoekige zwemgedeelte geplaatst zodat de beschikbare ruimte om te kunnen zwemmen optimaal gebruikt kan worden. Dat is ook handig om de tel niet kwijt te raken tijdens het zwemmen in deze 15 meter lange zwemvijver. Of als beloning na het zwemmen, een aperitief in de zon met de voeten in het water? Zo waren er nog wel meer wensen. De dame des huize stond erop om waterlelies in de tuin te hebben. Hiervoor werd een stuk van de filterzone dieper en recht uitgewerkt om voldoende diepte te creëren voor de waterlelies. In de filterzone zwemmen heel wat vissen die beschutting vinden onder de grote bladeren van de waterlelies en de vele andere waterplanten. “Het idee was om een combinatie van een zwemgedeelte en een echte tuinvijver met alles erop en eraan te ontwerpen”, vertelt Jeroen Willemsens.
TUINPASPOORT
Ontwerp: Tuinwerken Willemsens
Oppervlakte: 3.532 m²
Stijl: landschappelijk, natuurlijk
Locatie: Boutersem
Belangrijkste beplanting: Quercus palustris, Cornus mas, Wisteria floribunda, Rosa, Fagus sylvatica, Liriope muscari, Amelanchier lamarckii, Aster dumosus
Bodem: zandige kleigrond
Leeftijd: 7 jaar
Verharding: terras in Ierse blauwe steen, terras in Ipé-hout, tuinpad in Waalse klinkers

Speelse vormgeving
De zwemzone en filterzone zijn van elkaar gescheiden door ruwe arduinen stapstenen die fungeren als skimmer en drijvend vuil naar de filterzone voeren. De randen van de zwemvijver zijn afgewerkt met grijze zandsteen en rondom de filter met een grasrandprofiel. Hierdoor loopt de filterzone naadloos over in de weelderig gevulde borders die intussen helemaal dichtgegroeid zijn. De wintergroene, gesloten leibomen rond de filterzone nemen het zicht op de naburige huizen weg. Het aansluitend terras in Ierse blauwe hardsteen benadrukt de speelse vormgeving van de filterzone.
Verschillende niveaus
De lange borders aangevuld met vaste planten en het vernieuwde pad in blauwe steen lopen door tot achteraan in de tuin, tot aan de boszone. Een pergola begroeid met blauweregen biedt schaduw op het grote terras in volle zon. Het poolhouse is voorzien van een sauna, douche en toilet. De vloeren binnen en buiten lopen naadloos door met een verscholen inox gootje onder de verharding. “Op blote voeten loop je ongemerkt van binnen naar buiten op het terras. Overal hebben we ervoor gezorgd om binnen en buiten op hetzelfde niveau te brengen.”
Tuinwerken Willemsens
www.tuinwerkenwillemsens.be

Benieuwd naar meer tuininspiratie?
Ontdek CHIC GARDENS, hét magazine voor outdoor living!
👉 Klik hier om het abonnement in de webshop te bekijken.
Tekst: Ingrid Allaerts

